Przejdź do menu Przejdź do treści

Aktualności

czwartek, 29.09.2022

Układy kogeneracji gazowej zasilanej propanem

Coraz wyższe ceny gazu oraz energii elektrycznej stają się bardzo poważnym problemem dla odbiorców przemysłowych i prywatnych. Rosnące ceny mediów w dłuższej perspektywie mogą negatywnie wpłynąć na wzrost kosztów, spowodować zmniejszenie opłacalności produkcji lub konieczność zastosowania wyższych cen oferowanych produktów. Dostępność gazu ziemnego dla odbiorców przemysłowych również nie jest pewna co determinuje poszukiwanie nowych rozwiązań.

Ferox Energy Systems Sp. z o.o. w odpowiedzi na potrzeby klientów i dynamicznie zmieniające się otoczenie tworzy w oparciu o silniki produkcji INNIO Jenbacher układy kogeneracji gazowej zasilanej propanem wraz z możliwością zainstalowania podwójnej ścieżki gazowej zarówno na wspomniany propan jak i gaz ziemny. Rozwiązanie to pozwoli w przyszłości wybrać korzystniejszą dla Klienta opcję. Skroplony propan jest paliwem, którego dostawy można łatwo dywersyfikować. Jego płynna postać pozwala na łatwy transport i dostawy z wielu źródeł co zapewnia duże bezpieczeństwo produkcji energii. Obecnie ceny propanu na rynku są o wiele stabilniejsze i niższe (w przeliczeniu na MWh) niż gazu ziemnego. Takie rozwiązanie jest obecnie najpewniejsze i najtańsze.

Ferox Energy Systems Sp. z o.o. dostarcza kompleksowe rozwiązania kogeneracji propanowej opartej o silniki Jenbacher. Oferujemy szeroki zakres dostępnych mocy – od 380 kW do 1,8 MW dla pojedynczego agregatu oraz wysokie sprawności. W ofercie dostępne są również układy kogeneracji gazowej w zabudowie kontenerowej. Zapewniamy współpracę z profesjonalnymi dostawcami propanu

W celu uzyskania większej ilości informacji prosimy o kontakt pod numer 601 066 622 lub na adres mailowy handlowy@ferox.pl

Jesteśmy czynnymi członkami:

Ferox Energy Systems Sp. z o. o. informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij