Przejdź do menu Przejdź do treści

Aktualności

piątek, 06.03.2020

Kogeneracja w ciepłownictwie

Budowa układu kogeneracji opartego o silnik gazowy zasilany gazem ziemnym oraz zabudowa kotła gazowego w Zakładzie Ciepłowniczym „Janina” w Libiążu”.

Inwestorem jest Zakład Ciepłowniczy „Janina” w Libiążu. Aktualnie spalany jest tam węgiel kamienny, ale jednostki oparte na węglu mają być docelowo wygaszane. Inwestycja ta w oparciu o silnik gazowy produkcji INNIO Jenbacher J416 o mocy 0,999 MW w zabudowie kontenerowej nowej generacji,  jest rozwiązaniem w pełni ekologicznym.

Podkreślenia wymaga, iż jest to kolejna inwestycja realizowana przez Ferox Energy Systems sp. z o.o. dla Węglokoks Energia NSE Sp. z o. o. – zrealizowana w 2018 r. pierwsza umowa dotyczyła budowy układu kogeneracji w EC Brzeszcze, w ramach której dostarczono i uruchomiono silnik Jenbacher J316 o mocy 0,85 MW w zabudowie kontenerowej.

Jesteśmy czynnymi członkami:

Ferox Sp. z o. o. Energy Systems informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij