Przejdź do menu Przejdź do treści

Aktualności

poniedziałek, 04.09.2023

Instalacja kogeneracyjna o imponującej łącznej mocy elektrycznej powyżej 8 MWe i cieplnej również powyżej 8 MWt (PEC Siedlce)

W dniu 28 lipca 2023 roku mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystości podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej instalacji kogeneracyjnej o imponującej łącznej nominalnej mocy elektrycznej powyżej 8 MWe i cieplnej również powyżej 8 MWt. W inwestycji realizowanej przez Instal Warszawa S.A. zostaną wykorzystane, dostarczane przez nas dwa silniki gazowe Jenbacher J624, które będą zainstalowane w hali pozostałej po zdemontowanych turbinach gazowych w istniejącym obiekcie EC1.

To nie tylko kolejna inwestycja, ale też krok w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości energetycznej. Planowana instalacja wykorzysta spalanie gazu do wytwarzania energii, która następnie zostanie wprowadzona na rynek. Nie tylko energia elektryczna będzie korzyścią dla społeczności lokalnej, dzięki zastosowanym rozwiązaniom mieszkańcy będą mogli cieszyć się czystym powietrzem, co ma ogromne znaczenie dla jakości życia w mieście.

Budowa ruszy we wrześniu. Instalacja ma zacząć działać w drugim kwartale przyszłego roku.

Jesteśmy czynnymi członkami:

Ferox Energy Systems Sp. z o. o. informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij