FIRMA

Głównym celem naszej działalności jest dostarczanie najwyższej jakości urządzeń oraz świadczenie profesjonalnych usług serwisowych z zakresu Przemysłowych Systemów Energetycznych w tym Układów Kogeneracyjnych (CHP) zbudowanych w oparciu o turbiny i silniki gazowe.

Firma FEROX ENERGY SYSTEMS Sp. z o.o. powstała w 1997r., z założenia miała zajmować się wdrażaniem na rynku polskim technologii kogeneracji (wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej w skojarzeniu na bazie paliw gazowych). W początkowym okresie działania firmy były ukierunkowane na instalacje energetyczne oparte na turbinach gazowych.

Nieustanny rozwój i doskonalenie naszej firmy dały możliwość sprostania wymaganiom dynamicznie zmieniającego się rynku. Rozszerzyliśmy zakres mocy i urządzeń o silniki gazowe. Współpraca z wieloma zagranicznymi partnerami pozwala nam precyzyjnie dopasować naszą ofertę do potrzeb klienta.

Zdobyte doświadczenie oraz osiągnięte liczne sukcesy i zadowolenie klienta w sprzedaży i serwisie zestawów kogeneracyjnych zbudowanych w oparciu o silniki gazowe, uwiarygodniły naszą firmę w oczach naszych zagranicznych partnerów. Na podstawie długoterminowej umowy, podpisanej z INNIO, jesteśmy jedynym Autoryzowanym Dystrybutorem silników gazowych Jenbacher i Waukesha na terenie Polski.

Oferujemy w pełni profesjonalny serwis silników gazowych, dostarczamy również oryginalne części zamienne. W ramach serwisu oferujemy naprawy bieżące, przeglądy okresowe oraz remonty główne.

Ciągły rozwój rynku w zakresie technologii kogeneracyjnych oraz intensywna działalność handlowa doprowadziła do uzyskania przez naszą firmę dominującej pozycji na rynku. Niebagatelne znaczenie w sukcesie naszej firmy odgrywa sprawny i profesjonalny serwis, zgodność parametrów naszych urządzeń z normami dotyczącymi ochrony środowiska oraz możliwość realizacji inwestycji "pod klucz".

Nasza działalność nie koncentruje się tylko na sprzedaży urządzeń. Jesteśmy w stanie przygotować inwestycje od fazy analizy techniczno-ekonomicznej, poprzez projektowanie i doradztwo oraz budowę a także pomoc w pozyskiwaniu źródeł finansowania inwestycji.

Opracowaliśmy i wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami normy EN ISO 9001:2015, aby stworzyć organizacyjne warunki dla umacniania pozycji firmy jako renomowanego dostawcy Usług Serwisowych oraz wyrobów z zakresu Przemysłowych Systemów Energetycznych.

 

Ferox Energy Systems Sp. z o.o.
jest członkiem:
Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie
Izby Gospodarczej Gazownictwa
Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska

Ferox Energy Systems Sp. z o.o. ul. Żeliwna 38, 40-599 Katowice, tel./fax: +48 / 32 / 254-61-69 e-mail: office@ferox.pl