Przejdź do menu Przejdź do treści

Aktualności

środa, 23.11.2022

Budowa źródła wysokosprawnej kogeneracji w Szczecinie

W dniach 22-23.09.2022r Ferox Energy Systems Sp. z o.o. w ramach realizacji zadania pod nazwą „Budowa źródła wysokosprawnej kogeneracji w Szczecinie” skutecznie dostarczył i posadowił na fundamentach serce całej inwestycji, czyli dwa silniki kogeneracyjne J624 na gaz ziemny o łącznej mocy 8,536 MWe / 8,944 MWt produkcji INNIO Jenbacher. Realizacja dzięki sprawnej fazie przygotowania, profesjonalnej koordynacji jak i współpracy pomiędzy zainteresowanymi firmami przebiegła w sposób wzorcowy.
Nowa instalacja kogeneracyjna zasilana gazem ziemnym pozwoli zmniejszyć ilość węgla kamiennego używanego do wytwarzania ciepła w Szczecinie. Według wstępnych założeń, dzięki tej inwestycji, każdego roku emisja dwutlenku węgla będzie mniejsza o około 69,6 tys. ton.

Jesteśmy czynnymi członkami:

Ferox Energy Systems Sp. z o. o. informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij