AKTUALNOŚCI

 

W sierpniu 2021 r. została przedłużona umowa na dystrybucję silników gazowych
INNIO Jenbacher

Firma Ferox Energy Systems do dnia 14 sierpnia 2023 r. pozostanie jedynym Autoryzowanym Dystrybutorem
silników gazowych INNIO Jenbacher na terenie Polski.

 

Instalacja z silnikiem gazowym Jenbacher budową roku 2020
2021.10.07
Dostarczyliśmy silnik Jenbacher JMS 320 o mocy elektrycznej 1002 kWe oraz cieplnej 1300 kWt.
Gratulujemy firmie Metrolog Sp. z o.o. otrzymania nagrody I stopnia za projekt zrealizowany pn. „Budowa systemu kogeneracji w Szlachęcinie”.
Jednocześnie cieszymy się, że instalacja z dostarczonym przez Ferox Energy Systems Sp. z o.o. silnikiem otrzymała prestiżowy tytuł „BUDOWA ROKU 2020”.

 

Szanowni Państwo,
W związku z dynamicznym rozwojem Firmy, poszerzeniem zakresu jej działania i rozbudowaniem struktury organizacyjnej, dotychczasowa siedziba Spółki, przestała spełniać nasze wymogi dotyczące przestrzeni i warunków pracy. W związku z tym, poszukiwaliśmy nowej lokalizacji, która byłaby nie tylko dogodna komunikacyjnie dla naszych pracowników i kontrahentów, ale też prestiżowa pod względem otoczenia biznesowego oraz spełniająca nasze wymogi odnośnie wysokiego komfortu pracy w nowoczesnych wnętrzach przy jednoczesnym postawieniu na ekologiczne rozwiązania (zintegrowane i energooszczędne systemy, niskie zużycie mediów i emisji co2, standard BREEAM Outstanding). W związku z powyższym, miło nam poinformować, iż z dniem 01 września 2021 r. Ferox Energy Systems Sp. z o.o. zmienia swoją siedzibę, nowa lokalizacja Spółki to:

Kompleks GPP Business Park – budynek biurowy im. Goeppert-Mayer, piętro VI, zlokalizowany:
40-155 Katowice, ul. Konduktorska 33

W związku z tym, wszelką korespondencję kierowaną do Spółki, od dnia 1 września należy kierować na powyższy adres.

 

Diamenty Miesięcznika Forbes 2021
2021.04.21
Wyróżnienie w rankingu miesięcznika Forbes "Diamenty Forbesa" 2021 w kategorii firm o poziomie przychodów od 50 do 250 mln PLN w województwie śląskim.

 

Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sandomierzu
2021.04.20
Budowa gazowego źródła kogeneracji w kotłowni „Rokitek” dla Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Sandomierzu to kolejna inwestycja, którą zrealizujemy. 19 kwietnia 2021 r. została podpisana umowa, w ramach której Ferox wybuduje układ kogeneracyjny w oparciu o silnik gazowy J416  o mocy 0,999 MW  produkcji  INNIO Jenbacher. Link do artykułu

 

                                             

 

Elektrociepłownia w Mińsku Mazowieckim
2021.04.01

Jak wskazuje prezes PEC-u https://www.forbes.pl/diamenty/wizytowki/2021/pec/78001fw , na sukces tak sprawnego i szybkiego zrealizowania inwestycji składa się nie tylko odpowiednie przygotowanie przedsiębiorstwa, ale również współpraca z profesjonalnymi wykonawcami. Dziękujemy za pozytywną ocenę naszej pracy. To pozytywnie motywuje do dalszych działań.

 

DALKIA Polska Energia
2021.03.30
Dla Dalkia Polska Energia S.A. zrealizujemy zadanie pn. Modernizacja istniejącej jednostki kogeneracji poprzez zabudowę w kontenerach dwóch modułów kogeneracyjnych o mocy elektrycznej ok. 1,5 MWe i termicznej ok. 1,5 MWt każdy, zasilanych metanem z odmetanowania kopalń na terenie Zakładu Produkcyjnego nr 9 "Wesoła".  Dostarczymy i zabudujemy dwa silniki gazowe INNIO Jenbacher J420.
O korzyściach przy tego typu instalacjach.

 

Gazele Biznesu 2020
2021.03.12
Dziennik "Puls Biznesu" potwierdza przynależność firmy Ferox Energy Systems Sp. z o.o. do elitarnego klubu Gazel Biznesu grona najdynamiczniej rozwijających się firm.

 

Rozruch agregatów prądotwórczych dostarczonych do Tarczyński S.A.
2021.03.12
Finalizujemy rozruchy czterech agregatów prądotwórczych dostarczonych do Tarczyński S.A. w ramach realizowanego przez Ferox zadania pn. „Budowa układu wysokosprawnej kogeneracji w oparciu o silniki gazowe o mocy elektrycznej 8 MW z możliwością produkcji chłodu wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w Ujeźdźcu Małym”.

               

 

Ferox Energy Systems sp. z o.o. dostarczy dwa silniki gazowe Jenbacher dla ENGIE EC Słupsk
2021.01.26
Ferox Energy Systems sp. z o.o. dostarczy dwa silniki gazowe INNIO Jenbacher JMS 624 o mocy elektrycznej 4,3 MW każdy w ramach inwestycji realizowanej przez konsorcjum firm Polimex Mostostal S.A. i Polimex Energetyka Sp. z o.o. dla ENGIE EC Słupsk: „Zaprojektowanie, dostawa oraz wybudowanie w formule generalnego wykonawstwa „zaprojektuj i wybuduj” nowego źródła wytwarzania ciepła i energii elektrycznej w układzie wysokosprawnej kogeneracji gazowej o mocy do 20 MW wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną – EC Słoneczna w ramach Słupskiego Klastra Bioenergetycznego”.  Termin zakończenia realizacji inwestycji jest planowany na czerwiec 2022 r.

 

„Dostawa układu kogeneracyjnego o mocy 999 kW” to kolejny projekt realizowany na potrzeby przemysłu spożywczego
2021.01.11
W ramach realizacji w/w zadania dostarczymy kontrahentowi silnik gazowy J320 na biogaz produkcji INNIO Jenbacher w zabudowie kontenerowej. Planowany termin dostawy lipiec 2021.

          

 

Zakończyła się budowa elektrociepłowni dla Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.  w Mińsku Mazowieckim
2020.12.29
W ramach realizacji tej inwestycji kogeneracyjnej  Ferox Energy Systems Sp. z o.o.  m.in. dostarczyła, zamontowała i uruchomiła dwa silniki gazowe Jenbacher JMS 620 o znamionowej mocy elektrycznej 3,35 MW każdy. W skład instalacji wchodzi również akumulator ciepła o pojemności około 38,2 GJ.

          

 

Silnik o mocy 999 kWe w gospodarstwie ogrodniczym
2020.12.16
Na początku grudnia br. podpisaliśmy umowę na dostarczenie silnika produkcji INNIO Jenbacher o mocy 999 kWe w zabudowie kontenerowej z kolejnym gospodarstwem ogrodniczym. Z układu kogeneracyjnego zasilanego gazem ziemnym, energia elektryczna oraz energia cieplna będzie dostarczana do budynków szklarni znajdujących się na terenie gospodarstwa. Dodatkowo układ kogeneracyjny będzie wyposażony w układ optymalizacji  gwarantujący optymalną współpracę z istniejącym akumulatorem ciepła klienta. Dostawa zostanie zrealizowana w 2021 roku.

          

 

Kordian Lisiecki Wiceprezes Ferox Energy Systems opowiada w Pulsie Biznesu o swojej pasji i jej związku z biznesem
2020.10.28
„Szermierka dała mi też pewność siebie, umiejętność pełnej koncentracji na celu i zamiłowanie do wyzwań, a w sytuacjach stresowych – opanowanie…”
 Link do artykułu

 

Piszą o nas w prasie branżowej – wodór w kogeneracji
2020.09.21
W chwili obecnej wodór jest postrzegany jako droga do bezemisyjnej gospodarki elektroenergetycznej. Dzieje się tak ze względu na teoretyczny model spalania bez emisji CO2 oraz integrację obecnych systemów elektroenergetycznych ze źródłami odnawialnymi i modelem magazynowania energii w postaci chemicznej. Obecnie większość dostępnych rozwiązań w postaci gotowych urządzeń ogranicza się do mocy nie przekraczających 100kW. Pojedyncze silniki gazowe firmy INNIO Jenbacher już dziś mogą wytwarzać energię elektryczną na poziomie kilku MW wykorzystując czysty wodór. Link do artykułu (strona 71 [73])

 

MEC Piła z Grupy Enea wybrała wykonawcę nowego źródła kogeneracyjnego
2020.09.18
W Pile powstanie nowe kogeneracyjne źródło ciepła współpracujące z instalacją OZE. MEC Piła z Grupy Enea wybrała wykonawcę projektu. Instalacja, oparta o trzy źródła gazowe, pomoże ograniczyć emisje i przeciwdziałać smogowi. Projekt, którego wartość szacowana jest na ponad 48 mln zł, przyczyni się do modernizacji pilskiej energetyki cieplnej. Po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym, wybrane zostało Konsorcjum firm Metrolog Sp. z o.o. i Ferox Energy Systems Sp. z o.o. Link do artykułu

 

Jesteśmy na XXIV Forum Ciepłowników Polskich
2020.09.14
W Międzyzdrojach trwa XXIV Forum Ciepłowników Polskich. Zapraszamy do wysłuchania prelekcji FEROX na temat: "Wodór w układach kogeneracyjnych" – 15 września, w ramach Dnia Nowych Technologii Sesja II, w godzinach 10:00-12:00. Zapraszamy również do kontaktu z naszymi przedstawicielami uczestniczącymi w tym wydarzeniu. Program XXIV Forum Ciepłowników Polskich
 

          

 

Grupa Enea wybuduje w Pile nowe kogeneracyjne źródło ciepła
2020.08.31
Grupa Enea wybuduje w Pile nowe kogeneracyjne źródło ciepła współpracujące z instalacją OZE. Inwestycja MEC Piła o wartości ponad 48 mln zł. Spółka wybrała wykonawcę i podpisała z nim umowę na wybudowanie nowego źródła kogeneracyjnego w technologii wysokosprawnego źródła gazowego. Po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym, wybrane zostało Konsorcjum firm Metrolog Sp. z o.o. i Ferox Energy Systems Sp. z o.o. 
Link do artykułu

 

Ferox Energy Systems Sp. z o.o. wspiera samorządy w zakresie nowoczesnych technologii energetycznych
2020.08.26
Bytom chce inwestować w nowoczesne technologie energetyczne. Link do artykułu

 

ECO Jelenia Góra – 8 MW
2020.06.10
W dniu 9 czerwca podpisana została umowa na realizację elektrociepłowni gazowej w Jeleniej Górze o mocy 8 MW w oparciu o 4 silniki gazowe produkcji Jenbacher. Dostawa silników w zabudowach kontenerowych zostanie zrealizowana pod koniec roku 2021, a jej uruchomienie zaplanowano na pierwszą połowę 2022 roku. Zaoferowane przez nas silniki osiągną najwyższą sprawność elektryczną spośród oferowanych jednostek, co spowoduje mniejsze rachunki za gaz dla Inwestora. Będą to już kolejne silniki produkcji Jenbacher, które będą produkowały prąd oraz ciepło dla ECO. W poprzednim roku zakończyliśmy rozruchy w Malborku i Tarnobrzegu. Link do artykułu

 

Społeczna odpowiedzialność biznesu
2020.04.07
Zarząd Ferox Energy Systems Sp. z o.o. widząc potrzebę pomocy pracownikom służby zdrowia walczącym z pandemią spowodowaną koronawirusem COVID-19, przekazał na rzecz szpitala Megrez w Tychach (przekształconego w szpital zakaźny) darowiznę w wysokości 50.000,00 zł. Środki te zostaną przez szpital przeznaczone w całości na walkę z epidemią. Decyzja o wsparciu była dla nas oczywista – bo trzeba sobie pomagać. Podziękowanie

 

Dostarczymy kolejne silniki Jenbacher na wysypiska
2020.04.03
3 kwietnia br. podpisane zostały dwie umowy na dostawę silników na gaz wysypiskowy. Do Inwestora dostarczone zostaną dwa silniki – J312 o mocy 635 kW oraz J316 o mocy 851 kW. Silniki pod koniec roku zaczną produkować energię elektryczną oraz energię cieplną na wysypiskach zlokalizowanych w województwie śląskim oraz województwie mazowieckim.

 

Ferox buduje elektrociepłownię dla PGNiG Termika
2020.03.11
W dniu 11 marca 2020 r. Ferox Energy Systems sp. z.o.o. działając w ramach konsorcjum z Metrolog Sp. o.o. podpisała umowę z PGNIG TERMIKA Spółka Akcyjna na realizację zadania pod nazwą „Budowa elektrociepłowni gazowej w Przemyślu oraz świadczenie usług serwisowania agregatów kogeneracyjnych w okresie 2 lat lub 16.300 mth pracy. W ramach umowy Ferox dostarczy i uruchomi dwa silniki na gaz ziemny produkcji INNIO Jenbacher J616 o mocy elektrycznej 2599,99 kW każdy. Inwestycja jest niezwykle ważna dla regionu – zapewni bezpieczeństwo energetyczne a także czyste powietrze  mieszkańcom Przemyśla. Link do artykułu

W Przemyślu ruszyła budowa nowej elektrociepłowni

Kogeneracja w ciepłownictwie

2020.03.06
Budowa układu kogeneracji opartego o silnik gazowy zasilany gazem ziemnym oraz zabudowa kotła gazowego w Zakładzie Ciepłowniczym „Janina" w Libiążu".

Inwestorem jest Zakład Ciepłowniczy "Janina" w Libiążu. Aktualnie spalany jest tam węgiel kamienny, ale jednostki oparte na węglu mają być docelowo wygaszane. Inwestycja ta w oparciu o silnik gazowy produkcji INNIO Jenbacher J416 o mocy 0,999 MW w zabudowie kontenerowej nowej generacji,  jest rozwiązaniem w pełni ekologicznym.

Podkreślenia wymaga, iż jest to kolejna inwestycja realizowana przez Ferox Energy Systems sp. z o.o. dla Węglokoks Energia NSE Sp. z o. o. – zrealizowana w 2018 r. pierwsza umowa dotyczyła budowy układu kogeneracji w EC Brzeszcze, w ramach której dostarczono i uruchomiono silnik Jenbacher J316 o mocy 0,85 MW w zabudowie kontenerowej.

 

Zostaliśmy członkiem Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska
2020.02.17
W dniu 13 lutego 2020 r. Ferox Energy Systems Sp. z o.o. została przyjęta w poczet członków Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska. Potwierdzenie przyjęcia

 

Współpracujemy Z PGNiG S.A.
2020.01.17
W dniu 7 stycznia 2020 r. Ferox Energy Systems Sp. z o.o. zawarła ze Spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Spółka Akcyjna umowę na dostawę części zamiennych do silników gazowych i sprężarek gazu dla Oddziałów PGNiG SA w Sanoku, Odolanowie i Zielonej Górze, na lata 2019-2021.

 

Lider przemysłu spożywczego Tarczyński S.A. stawia na niezawodność systemów kogeneracyjnych zbudowanych w oparciu o silniki gazowe INNIO Jenbacher.
2019.12.05
W dniu 2 grudnia 2019 r. Tarczyński Spółka Akcyjna zawarła z Konsorcjum firm: Ferox Energy Systems sp. z o.o. oraz Introl-Energomontaż sp. z o.o umowę na realizację zadania pn. „Budowa układu wysokosprawnej kogeneracji w oparciu o silniki gazowe o mocy elektrycznej 8 MW z możliwością produkcji chłodu wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w Ujeźdźcu Małym”. Jest to największy tego typu projekt w branży spożywczej.

W prowadzonym postępowaniu oferta złożona przez Konsorcjum została uznana za najkorzystniejszą spośród pięciu złożonych ofert. Zadanie jest współfinansowane ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020; Oś Priorytetowa I – Zmniejszenie emisyjności gospodarki; Działanie 1.6 – Promowanie wykorzystywania wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe; Poddziałanie 1.6.1: Źródła wysokosprawnej kogeneracji. Planowe zakończenie realizacji to luty 2021 rok.

 

Budowa elektrociepłowni w Mińsku Mazowieckim – wmurowanie kamienia węgielnego
2019.10.09

dniu 8 października 2019 r. Zarząd Ferox Energy Systems Sp. z o.o. uczestniczył w  uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę elektrociepłowni w Mińsku Mazowieckim. Budowa Elektrociepłowni jest realizowana przez konsorcjum firm Introl-Energomontaż Sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie i Ferox Energy Systems Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach w oparciu o umowę z dnia 27.03.2019 r. zawartą przez Konsorcjum z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej Sp z o.o. z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Obiekt elektrociepłowni gazowej wyposażony będzie w dwa gazowe wysokosprawne bloki kogeneracyjne, w oparciu o silniki gazowe Jenbacher JMS 620 o znamionowej mocy elektrycznej 3,35 MW każdy. W skład instalacji wchodzić będzie również akumulator ciepła o pojemności około 38,2 GJ. Planowane zakończenie inwestycji to czerwiec 2020 r.

                    

 

Bezpieczeństwo energetyczne i czysta energia
2019.09.18
W
 dwumiesięczniku Nowa Energia nr 4(69)/2019, dystrybuowanym podczas XIII Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach (15-18 września 2019 r.), został opublikowany artykuł „Kogeneracja – optymalne źródło dla polskich miast” dotyczący możliwości zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego w oparciu o układy kogeneracyjne zbudowane na bazie silników produkcji INNIO Jenbacher autorstwa Ferox Energy Systems sp. z o.o. oraz artykuł „Przejście do czystej Energii prowadzi przez kogenerację” autorstwa INNIO Jenbacher.
Pełna treść publikacji

 

Wspieramy sprawy ważne
2019.09.18

Ferox Energy Systems sp. z o.o. wsparł finansowo warsztaty edukacyjne realizowane przez Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu w ramach Projektu Axis Mundi. Satysfakcja tym większa po naszej stronie, że Projekt dotyczył dzieci – jak czytamy na stronie organizatora warsztatów – indywidualnych historii najmłodszych uczestników, w które niejednokrotnie wkradł się społeczny nieład ze względu na brak domu rodzinnego, zaniedbania wychowawcze lub wykluczenie społeczne. Link do artykułu

 

Umowa na Projekt Specjalistyczne Gospodarstwo Ogrodnicze Goczałkowice Zdrój
2019.07.11
W dniu 10 lipca 2019 r. Ferox Energy Systems Sp. z o.o. podpisała z Panem  Markiem Dzidą prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą Specjalistyczne Gospodarstwo Ogrodnicze Marek Dzida, z siedzibą w Goczałkowicach-Zdroju, umowę na  sprzedaż i dostawę silnika gazowego J420 na gaz ziemny o mocy elektrycznej 1,497MW, produkcji INNIO Jenbacher w zabudowie kontenerowej. Realizacja zgodnie z umową ma nastąpić w terminie do dnia 31 grudnia 2019 roku.

 

Ferox Energy Systems otwiera biuro w Gdyni
2019.07.01 
W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy i realizacją zadań na terenie całego kraju, w lipcu tego roku otworzyliśmy w Gdyni nasze nowe Biuro Handlowe. 
Naszym celem jest jak najszybszy i merytoryczny kontakt z naszymi Klientami. Chcemy zapewnić Państwu pełną informację na temat oferowanych przez nas urządzeń i rozwiązań technicznych w zakresie kogeneracji. Zapewniamy wsparcie techniczne, techniczniczno-ekonomiczne, oraz nadzór nad realizacją powierzonych nam zadań.

Mamy nadzieję, że otwarcie Biura w Gdyni ułatwi Państwu bezpośredni kontakt z naszą Spółką, a Klientom z rejonu Polski Północnej, będzie zdecydowanie wygodniej mieć lokalnego przedstawiciela. Kontakt

 

II Bloki Energetyczne w Przemyśle. Własne Źródła Energii
2019.06.10

Link do artykułuFotorelacja

 

X Konferencja "Gaz w Energetyce – technologie, eksploatacja, serwis" 3-4 czerwca 2019 r. Gniew/Malbork
2019.06.07
W dniach 3-4 czerwca 2019 roku braliśmy udział w 
X Konferencja "Gaz w Energetyce – technologie, eksploatacja, serwis"
Relacja z konferencji

 

XXII edycja Konferencji Gazterm
2019.05.17
W dniach 6-9 maja 2019 r. Ferox Energy Systems Sp. z o.o., już w charakterze członka Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, uczestniczył w Międzyzdrojach w XXII edycji Konferencji Gazterm. IGCP była partnerem medialnym tej Konferencji. Rozmawiano m.in. o integracji rynków gazu w regionie bałtyckim.

 

XXVI Sympozjum Wiosenne Spotkanie Ciepłowników
2019.05.15
W dniach 24-26 kwietnia 2019 r. Wiceprezes Zarządu Ferox Energy Systems Sp. z o.o. uczestniczył w XXVI Sympozjum Wiosenne Spotkanie Ciepłowników – kolejnym w tym roku ważnym wydarzeniu branżowym. Link do fotorelacji i podsumowanie Sympozjum
Link do wideopodsumowania

 

Podpisanie kontraktu: "Modernizacja źródła ciepła i energii dla obiektów SPZOZ WSS nr 3 w Rybniku"
2019.05.13
W dniu 30 kwietnia 2019 r. konsorcjum firm: Ferox Energy System sp. z o.o. oraz Metrolog sp. z o.o. podpisało z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 3 w Rybniku kontrakt na realizację projektu nr UDA-RPSL.04.04.00-24-07B3/16-00 w ramach Regionalnego 
Programu Operacyjnego Województwa ŚLĄSKIEGO na lata 2014-2020 Oś priorytetowa IV "Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna" Działanie 4.4 "wysokosprawna kogeneracja".
Na mocy podpisanej umowy zrealizowany zostanie obiekt elektrociepłowni gazowej wyposażony w jeden gazowy wysokosprawny blok kogeneracyjny, w oparciu o  silnik gazowy Jenbacher JMS 416 o znamionowej mocy elektrycznej 0,99 MW. Planowane zakończenie inwestycji to maj 2020.

 

Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie
2019.05.08
Z ogromną satysfakcją informujemy, iż Ferox Energy Systems Sp. z o.o. z dniem 6 maja 2019 r. została przyjęta w poczet członków Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie. Potwierdzenie przyjęcia

 

Podpisanie kontraktu „Budowa elektrociepłowni w Mińsku Mazowieckim”
2019.05.06
W dniu 27 marca 2019 r. konsorcjum firm: Ferox Energy System sp. z o.o. oraz Introl – Energomontaż sp. z o.o. podpisało z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Mińsku Mazowieckim kontrakt na zadanie  pn.: „Budowa elektrociepłowni w Mińsku Mazowieckim”. Na mocy podpisanej umowy zrealizowany zostanie obiekt elektrociepłowni gazowej wyposażony w dwa gazowe wysokosprawne bloki kogeneracyjne, w oparciu o  silniki gazowe Jenbacher JMS 620 o znamionowej mocy elektrycznej 3,35 MW każdy. W skład instalacji wchodzić będzie również akumulator ciepła o pojemności około 38,2 GJ. Planowane zakończenie inwestycji to czerwiec 2020 r. Informacja o wyniku postępowania

          

 

Ministerstwo Środowiska zapowiada wsparcie dla lokalnych ciepłowni
2019.04.30
Pilotażowe programy wsparcia ciepłownictwa ze środków krajowych pomogą sektorowi się modernizować zarówno termicznie, jak i kosztowo – powiedział wiceminister środowiska Sławomir Mazurek. Dodał, że chodzi tu przede wszystkim o poprawę jakości powietrza. Link do artykułu

 

X Targi Techniki Gazowej  EXPO-GAS
2019.04.25
W dniach 24-25 kwietnia 2019 r. odbyły się w Kielcach Jubileuszowe X Targi Techniki Gazowej  EXPO-GAS. Stoisko Spółek Grupy FEROX cieszyło się dużym zainteresowaniem. Konstruktywne rozmowy biznesowe, wymiana doświadczeń, nawiązywanie kontaktów, bardzo dobra organizacja – wszystko to sprawia, że udział w Targach oceniamy niezwykle pozytywnie.
Dziękujemy serdecznie za odwiedzenie naszego stoiska.

               

 

Układy kogeneracyjne jako pomost z zieloną energią przyszłości
2019.04.16
O rozwiązaniach oferowanych przez Ferox Energy Systems pisze Gniewosz Widuch – Kierownik ds. Sprzedaży. Link do artykułu

 

Kogeneracja: więcej energii bez zwiększonej emisji
2019.04.11
Na portalu Nowoczesne Ciepłownictwo ukazał się artykuł KOGENERACJA: WIĘCEJ ENERGII BEZ ZWIĘKSZONEJ EMISJI – autorstwa  Pana Dawida Noconia, pracownika Ferox Energy Systems sp. z o.o. Link do artykułu

 

Silniki gazowe Jenbacher jako wsparcie transformacji rynku energii (Konferencja INNIO)
2019.04.02

28 marca 2019 r. Spółka uczestniczyła w konferencji pn.: „Silniki gazowe Jenbacher jako wsparcie transformacji rynku energii”. Konferencja został zorganizowana przez INNIO przy współudziale Instytutu Lotnictwa w Warszawie oraz Ferox Energy Systems Sp.  z o.o. Podczas Konferencji, poruszone były tematy dotyczące przyszłości oraz rozwoju rynku energii w oparciu o kogenerację.

Jednym z kluczowych akcentów wydarzenia było podpisanie przez INNIO oraz Ferox Energy Systems Sp. z o.o. Listu Intencyjnego, w którym Strony wyraziły wolę ścisłej współpracy, celem zapewnienia  klientom  Jenbacher i Waukesha w Polsce  rozwiązań technicznych i serwisowych na najwyższym, profesjonalnym poziomie.

List intencyjny, który ze strony INNIO podpisali Andreas Lippert – Dyrektor Generalny Linii Produktowej i Marek Król – Sr.Engineering Manager a ze strony Ferox Energy Systems Sp. z o.o. Kordian Lisiecki – Wiceprezes Zarządu, potwierdza kluczową rolę FES na rynku polskim w zakresie autoryzowanej dystrybucji i serwisu silników gazowych Jenbacher i Waukesha.

                    

                    

 

Ponad 258 mln zł na wysokosprawną kogenerację
2019.03.29
Łącznie ponad 258 mln zł wsparcia  z Funduszu Spójności otrzyma 27 projektów na rozwój wysokosprawnej kogeneracji, w tym 22 dotyczące budowy instalacji kogeneracyjnych zasilanych gazem ziemnym oraz 5 wykorzystujących biomasę – poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Link do artykułu

 

Efektywność Energetyczna w Przemyśle (Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce)
2019.03.14
Trzecia edycja Italian Chamber Business Talks "Industry Energy Efficiency" okazała się sukcesem: 100 uczestników, 120 indywidualnych spotkań B2B! Link do artykułu

                    

 

Odbiór końcowy inwestycji polegającej na zabudowie agregatów kogeneracyjnych w PEC w Brodnicy
2019.02.22
W dniu 28 grudnia 2018 odbył się odbiór końcowy inwestycji polegającej na zabudowie agregatów kogeneracyjnych w PEC w Brodnicy zrealizowanej przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Brodnicy w ramach projektu p.n.: „Poprawa Efektywności Energetycznej w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej SP. z o.o. w Brodnicy". więcej…

 

Energia Plus i ciepłownictwo powiatowe. Nabór do nowych programów NFOŚiGW wkrótce
2019.02.21
Programy Energia Plus z budżetem 4 mld zł oraz Ciepłownictwo powiatowe z budżetem 500 mln zł to dwie nowe propozycje Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) na walkę ze smogiem. Pierwszy nabór wniosków o dotacje i pożyczki na projekty z zakresu poprawy jakości powietrza ruszy 1 marca i potrwa do 20 grudnia 2019 roku- poinformował NFOŚiGW.
 Link do artykułu

 

W Brzeszczach działa już kogeneracyjny układ na kopalniany metan
2019.02.20
Układ produkujący energię elektryczną oraz ciepło, zasilany gazem z instalacji odmetanowania kopalni, uruchomiła na terenie Zakładu Górniczego Brzeszcze – przy współpracy z grupą Tauron, spółka Węglokoks Energia. 
Link do artykułu

 

Wspólnymi siłami zagospodarowują metan z kopalni. Dzięki temu wytwarzają ciepło i dbają o powietrze
2019.02.20
Co zrobić z metanem? Pod ziemią – śmiertelnie niebezpieczny, stale zagrażający przy fedrunku węgla. Ale odpowiednio wykorzystany może być efektywnym źródłem energii. Na tym właśnie polegał projekt przeprowadzony przez Węglokoks Energia w Brzeszczach. Na terenie Zakładu Górniczego Brzeszcze powstał kogeneracyjny układ zasilany gazem z odmetanowania kopalni oraz układ odzysku ciepła ze sprężarek powietrza. 
Link do artykułu

 

Niezmiennie od wielu już lat jesteśmy Partnerem Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie
2019.02.15
http://www.igcp.org.pl/

 

Globalna firma energetyczna INNIO rozpoczyna współpracę z Instytutem Lotnictwa
2019.02.12Logo of INNIO
W dniu 12 grudnia 2018 r. w siedzibie Instytutu Lotnictwa odbyło się oficjalne podpisanie umowy ramowej o współpracy pomiędzy Instytutem Lotnictwa a Jenbacher Sp. z o.o. oraz INNIO Jenbacher GmbH & Co OG.
Pełna treść komunikatu

 

Kogeneracja w pudełku
2019.01.08
„Kogeneracja w pudełku” czyli o układach kogeneracyjnych opartych na silnikach gazowych Jenbacher’a. W dwumiesięczniku ENERGETYKA – CIEPLNA i ZAWODOWA nr 8/2018 ukazał się fotoreportaż z realizacji przez Ferox Energy Systems Sp. z o.o.  układu kogeneracyjnego w opartego o silnik gazowy Jenbacher zasilany gazem z odmetanowania kopalni w zakładzie ciepłowniczym „Brzeszcze” w  Brzeszczach. Silnik został zainstalowany w zabudowie kontenerowej – produkcji GTC Force Sp. z o.o. – spółki wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej FEROX. Współpraca Spółek wchodzących w skład Grupy FEROX dla klienta oznacza kompleksowość rozwiązań na linii projekt-dostawa-realizacja-rozruch. 
Zachęcamy do zapoznania się z opublikowanym fotoreportażem

 

W trosce o jakość powietrza
2019.01.07
Prezydent RP podpisał ustawę o promowaniu energii elektrycznej z kogeneracji. Link do artykułu

 

III Kongres Biogazu
2018.12.13
W dniach 10-11 grudnia w Rawie Mazowieckiej odbył się III Kongres Biogazu, w którym  uczestniczyli pracownicy Ferox Energy Systems Sp. z o.o. – Sponsora Kongresu. Tematyka Kongresu obejmowała zarówno zagadnienia prawne jak i techniczne, podsumowane została również pierwsze aukcje dla nowych biogazowni. Bardzo ciekawym aspektem było zestawienie wszystkich regionalnych oraz ogólnopolskich konkursów, w których można było otrzymać dofinansowanie dla nowych instalacji wysokosprawnej kogeneracji.

                    

 

W Katowicach trwa szczyt klimatyczny COP24
2018.12.06

Prezesi Ferox Energy Systems Sp. z o.o. zostali zaproszeni na stoisko INNIO (producenta silników gazowych Jenbacher i Waukesha) zorganizowane w Pawilonie Handlowym Austrii, które odwiedzili w dniu 5 grudnia. Spotkanie z kluczowym partnerem jak zwykle cenne, prowadzono rozmowy biznesowe przede wszystkim w kontekście zmian klimatycznych i pozycji Ferox na polskim rynku OZE. Zapraszamy i zachęcamy do odwiedzenia stoiska INNIO na COP24, który potrwa do 14 grudnia 2018r.

         

 

Advent International przejęło Distributed Power z GE
2018.11.20Logo of INNIO
We wtorek 6 listopada 2018 roku INNIO ogłosiło, że Firma Advent International zakończyła przejęcie spółki Distributed Power z GE, która jest teraz samodzielną firmą energetyczną przemianowaną na INNIO.
Link do artykułu

 

Silniki gazowe przyszłością polskiej energetyki
2018.09.10
Katowicka spółka Ferox Energy Systems przedłużyła umowę na dystrybucję i serwis silników gazowych Jenbacher i Waukesha. Silniki takie są wykorzystywane m.in. w instalacjach kogeneracyjnych i biogazowniach. więcej…

 

W dniach 15-17 listopada 2017 roku byliśmy na XIV edycji Konferencji Technicznej w Warszawie
2017.11.20

 

Firma Rodzinna
Firma rodzinna to dobra marka, która cieszy się zaufaniem. Dla odbiorców i konsumentów stanowi gwarancję stabilności, uczciwości i dbałości o najwyższą jakość dostarczanych produktów i usług.

2017.05.15-17 – byliśmy na XX edycji Konferencji GAZTERM w Międzyzdrojach

                    

 

ALPEJCZYK 2017
Braliśmy udział w XVII Mistrzostwach Branży Gazowniczej i Naftowej w Narciarstwie Alpejskim

 

Zdobyliśmy tytuł Mocna Firma Godna Zaufania – Strong Company 2015

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania od 2014 r. na podstawie sprawozdań finansowych firm, przekazanych do Krajowego Rejestru Sądowego.  Przez  trzy lata przeanalizował wyniki finansowe  70 tysięcy przedsiębiorstw. Na jego zlecenie we wrześniu 2016 r.

Wywiadownia Handlowa InfoCredit wybrała  ze swojej bazy danych, stworzonej na podstawie informacji z KRS, te firmy, które w latach 2013-2014 miały każdego roku przynajmniej pół milion złotych przychodów, minimum 10 tys. zł zysku netto, a wartość ich kapitału była dodatnia.

Firmy, których wartość rynkowa w okresie od marca 2014 do marca 2015 r. wzrosła o minimum 10 proc., Instytut Europejskiego Biznesu uznaje za Gepardy Biznesu 2015.

Firmy, w których wartość średniej stosunku zysku netto do przychodów netto i zrównanych z nimi  w latach 2013-2014 wynosi minimum 5 proc., Instytut Europejskiego Biznesu uznaje za Efektywne Firmy 2015.

Firmy, które jednocześnie uzyskały tytuł tytuł Gepard Biznesu 2015 i Efektywna Firma  2015, a ich wartość rynkowa w marcu 2015 r. była  niższa niż 1 mld zł, Instytut Europejskiego Biznesu uznaje za Mocne Firmy Godna Zaufania – Strong Company 2015  (firmy o wartości wyższej niż 1 mld zł uznawane są przez IEB za Potęgi Biznesu 2015).

Zajmujemy 681 miejsce w ogólnopolskim rankingu Mocna Firma Godna Zaufania – Strong Company 2015.

 

Zdobyliśmy tytuł Gepard Biznesu 2015
Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Przez jedenaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 70 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce. We wrześniu 2016 r. dane do badań z 39 729 polskich firm dostarczyła wywiadownia InfoCredit. Do analizy zostały wybrane te firmy, które w latach 2013-2014 miały każdego roku ponad pół milion złotych przychodów netto, więcej niż 10 tys. zł zysku netto,  a wartość ich kapitału była dodatnia.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył ich wartość rynkową na koniec marca 2014 i koniec marca 2015 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz zmiany wartości rynkowej. Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najbardziej dynamicznych firm w Polsce – Gepardów Biznesu 2015.

Zajmujemy 2189 miejsce w ogólnopolskim rankingu Gepardy Biznesu 2015.

 

nowe realizacje – POŁĘCKO, KONDRATKI, RADOSZYN

          

 

RADOSZYN – dostawa 11 sierpień 2016
Użytkownik PGNiG S.A.
Dwa Agregaty JMS 420 o mocy 1165 kW każdy
Gaz: gaz odsiarczony z Ośrodka Produkcyjnego Radoszyn, niska liczba metanowa, wartość opałowa ~30MJ/nm3.
Produkcja energii elektryczne na potrzeby OP Radoszyn, nadwyżka oddawana do sieci.
Produkcja gorącej wody 70/90ºC oraz oleju termalnego 170/200ºC na potrzeby OP Radoszyn.

 

POŁĘCKO – przekazany do eksploatacji 24 maj 2016
Uzytkownik PGNiG S.A.
Agregat JMS 420 o mocy 1030 kW
Gaz: gaz odsiarczony z Ośrodka Produkcyjnego Połęcko, niska liczba metanowa, wartość opałowa 25 MJ/nm3.
Produkcja energii elektryczne na potrzeby OP Połęcko, nadwyżka w ilości 800 kW oddawana do sieci.
Produkcja gorącej wody 70/90ºC na potrzeby OP Połęcko.

 

2015.05.11-13 – byliśmy na XVIII edycji Konferencji GAZTERM w Miedzyzdrojach

               

 

2015, luty – zostaliśmy Autoryzowanym Dystrybutorem GE Waukesha gas engines w Rumunii

2015, styczeń – zostaliśmy Autoryzowanym Dystrybutorem GE Jenbacher gas engines w Polsce

2015, styczeń – zostaliśmy Autoryzowanym Dystrybutorem GE Waukesha gas engines w Polsce

Ferox Energy Systems Sp. z o.o. ul. Żeliwna 38, 40-599 Katowice, tel./fax: +48 / 32 / 254-61-69 e-mail: office@ferox.pl